Diskutuos apie Ukrainą geopolitinių ginčų kryžkelėje

Kovo 26 d., trečiadienį, 18 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) vyks diskusija, skirta įvykių Ukrainoje aptarimui. Diskusijos tema – „Ukraina pasaulio geopolitinių ginčų kryžkelėje“.

Renginyje dalyvaus VDU Mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis, prof. Gintautas Mažeikis, prof. Antanas Kulakauskas, Giedrius Česnakas. Diskusijos moderatorius – VDU Politologijos katedros vedėjas doc. dr. Andžejus Pukšto.

Šių metų vasario pabaigoje po Kijevo Nepriklausomybės aikštėje vykusių ukrainiečių protestų buvo nušalintas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir paskirta nauja laikinoji vyriausybė. Netrukus po šių įvykių Ukrainos Krymo pusiasalį palaipsniui užėmė Rusijos pusę palaikantys kariai, buvo paleistas Krymo parlamentas ir paskirtas naujas Krymo premjeras, o kovo viduryje surengtas referendumas dėl Krymo autonomijos ir prisijungimo prie Rusijos. Nors referendumą nelegaliu laiko dauguma pasaulio šalių, remiantis jo rezultatais buvo paskelbta Krymo nepriklausomybė nuo Ukrainos ir siekis jungtis prie Rusijos.

JAV ir Europos Sąjunga referendumą vadina nekonstituciniu ir grasina sankcijomis, tuo tarpu Rusija teigia ketinanti savo karius laikyti Kryme „apsaugant Rusijos interesus ir piliečius“ tol, kol politinė situacija „normalizuosis“.

Skip to content