Diskusijoje – apie Ukrainos ir ES santykius

Balandžio 8 d., antradienį, 18 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–203) vyks dar viena diskusija apie Ukrainą. Šį kartą mokslinio renginio tema – „Ukraina Europos Sąjungoje – ar tai įmanoma?“ („Ukraine in the EU: is it possible?“).

Diskusijos dalyviai aptars pastarųjų savaičių įvykius Ukrainoje ir Europos Sąjungos poziciją jų kontekste, pateiks prognozes dėl Ukrainos eurointegracinio proceso, Rytų partnerystės politikos plėtros ir pan. klausimais.

Pasak žinomo politologo, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekano prof. Šarūno Liekio, pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje sudrebino visą pasaulį, o Europos Sąjungos veiksmai Ukrainos atžvilgiu yra labai svarūs ir reikšmingi.

„Būtina, kad Europos Sąjunga vieningai remtų Ukrainą, visas demokratines ir ekonomines permainas šioje šalyje. Didelis vaidmuo šiame kontekste taip pat atitenka Lietuvai – čia galime vaidinti svarbų ekspertų vaidmenį, panašiai kaip ir kitų posovietinių šalių atžvilgiu“, – pabrėžė dekanas.

Prie diskusinio stalo bus pakviesti užsienio ir VDU mokslininkai: ispanų ir baskų politologas, žinomas televizijos ir radijo politikos apžvalgininkas dr. Asieras Blasas Mendoza, Rytų ir Vidurio Europos šalių politiką daug metų tyrinėjantis prancūzų mokslininkas dr. Philippe’as Perchocas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis ir Politologijos katedros lektorius, energetinio saugumo specialistas dr. Giedrius Česnakas. Diskusiją moderuos Politologijos katedros vedėjas doc. Andžėjus Pukšto.

Renginį organizuoja Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kartu su Akademiniu politologų klubu. Diskusijos kalba – anglų.

Skip to content