Baigėsi 8-asis „Moksleivi, pabūk studentu“ projektas

Balandžio 8 dieną baigėsi aštuntąjį kartą Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) organizuojamas projektas „Moksleivi, pabūk studentu“. Projektas skirtas 10-12 klasių mokiniams iš visos Lietuvos. Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti moksleivius su juos dominančia studijų programa, universitetu, jo struktūra, puoselėjamomis vertybėmis, studentų organizacijomis. Moksleiviai ne tik dalyvavo įvairiose paskaitose, bet užsiėmė popaskaitine veikla, kuri padėjo artimiau susipažinti projekto dalyviams tarpusavyje ir daugiau sužinoti apie Vytauto Didžiojo universitetą.

Pirmadienio rytą moksleiviai buvo supažindinami su projekto koordinatoriais, mentoriais bei su bendrosiomis taisyklėmis. Kitos dienos vakarą vyko susitikimas su VDU SA prezidentu Eigirdu Sarkanu, kuris plačiau papasakojo apie VDU SA veiklą. Taip pat moksleiviai dalyvavo protmūšyje, pasirodymų vakare, ekskursijoje po naująjį universiteto fakultetą V. Putvinskio gatvėje, neformaliose paskaitose su universiteto dėstytojais bei turėjo galimybę pamatyti kasmetinį šventinį apdovanojimų vakarą „V2“. Paskutinę projekto dieną vyko bendras  aptarimas, moksleiviams įteikti sertifikatai ir prisiminimo dovanėlės.

Paskutinės savaitės dalyvė abiturientė Rūta dalinasi įspūdžiais: „Sužinojau, kodėl ir kaip stipriai VDU patinka studentams ir dėstytojams. Pajutau universiteto atmosferą, o tai leido suprasti, kad jei įstočiau čia, jame jausčiausi gerai. Apie kūrybines industrijas buvau girdėjusi nemažai gandų, bet dabar apie šią studijų programą turiu savo nuomonę, nes turėjau galimybę daug daugiau apie ją sužinoti gyvai. Kardinaliai mano pasirinkimai nepasikeitė, bet dabar tikrai būsiu ramesnė stodama į universitetą.“ Viena projekto koordinatorių Vygailė pasakoja: „Projektas, kaip ir visus septynis praėjusius kartus, tikrai buvo pavykęs. Moksleiviai pabuvę mūsų projekte neretai gali sau atsakyti į tą kankinantį klausimą „Kur stoti?“. Šį semestrą projekto koncepcija buvo šiek tiek pakeista, lyginant su praėjusiais kartais, mokinius išskirstėm pagal jų klases, taip galėjome labiau koncentruotis, kas aktualiau dešimtokui, o kas dvyliktokui. Ruduo šiam projektui žada daug naujovių –  numatomas kardinalus projekto koncepcijos keitimas.“

8-asis projektas leido net 120 Lietuvos moksleivių pasijausti studentais. Projekte dalyvavusiems moksleiviams pridedama 0,5 balo prie esamo konkursinio balo tuo atveju, jei stojama į VDU išankstiniu stojimu arba nesinaudojant LAMA BPO sistema bei pretenduojant į valstybės nefinansuojamą vietą.

Nuotraukos iš pirmosios projekto savaitės.

Nuotraukos iš trečiosios projekto savaitės.

Skip to content