Aukštasis mokslas – verslo marionetė?

Gruodžio 6 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU)  vyko VDU Studentų atstovybės organizuojamo projekto „Apšvietimas“ finalas. Akademiškiausia studente pripažinta Multimedijų ir interneto technologijų pirmakursė Iveta Silkauskaitė. Jai atiteko kelionė į Laplandiją.

„Apšvietimas“ – projektas skirtas visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams. Jo tikslas – paskatinti domėtis aukštojo mokslo procesais, todėl studentai pasitikrina savo akademines žinias spręsdami Konstitucijos egzamino principu sudarytą testą. Projekto metu vyksta ir konferencija. Šiemet kartu su studentais diskutavo VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Kauno kolegijos (KK) direktorius Paulius Baltrušaitis ir Kauno technikos profesinio mokymo centro (KTPMC) direktorius Paulius Čepas. Švietimo įstaigų vadovai aptarė, kokią įtaką verslas daro studijų procesui.

VDU rektorius profesorius Juozas Augutis teigė, kad šiuo metu išgyvename pereinamąjį laikotarpį į naują pramonės revoliuciją, po kurio turėtų atsirasti harmonija tarp aukštojo mokslo ir verslo. „Pati brangiausia prekė yra idėja.“ – pabrėžė J. Augutis, todėl, jo nuomone, labai svarbu universitete ugdyti laisvą ir kritiškai mąstančią asmenybę, kuri taptų svarbia verslo sektoriaus dalimi.

KK direktorius Paulius Baltrušaitis pasakojo, kad kolegijų ir verslo santykis yra šiek tiek kitoks nei universitetų, nes skiriasi šių aukštųjų mokyklų misijos: „Mūsų tikslas – užtikrinti darbo rinkos ir viešojo sektoriaus vystymąsi regionuose, todėl verslo vaidmuo svarbus tiek formuojant studijų programų turinį, tiek sprendžiant stipendijų skyrimo klausimus.“

KTPMC direktorius Paulius Čepas atskleidė, kad verslo ir mokymo proceso bendradarbiavimas profesinėse mokyklose yra didžiausias: „Esame betarpiškai susiję įsipareigojimais vieni kitiems“.

Projekto nugalėtoja Iveta Silkauskaitė sužinojusi, kad keliaus į Laplandiją, labai apsidžiaugė. Paklausta apie finalinį „Apšvietimo“ etapą mergina pasakojo, kad klausimai pasirodė tikrai įdomūs, o projektai kaip šis yra labai naudingi, nes studentas turi žinoti savo teises.

„Apšvietimas“ rengiamas jau trečius metus iš eilės ir sulaukia vis daugiau studentų dėmesio. Šiemet pirmajame etape egzaminą sprendė net 600 dalyvių iš visos Lietuvos.

Skip to content