Apdovanoti VDU bendruomenės nariai

Vakar vykusioje VDU bendruomenės Kalėdų ir bendruomenės narių apdovanojimų „V2“ šventėje įžiebta Studentų skvero eglutė ir įteikti 9 apdovanojimai VDU geriausiems.

Šventę pradėjo akademinis choras „Vivere Cantus“, sugiedodamas studentų himną, susirinkusius pasveikino VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

„Metų draugiškiausio“ dėstytojo apdovanojimą laimėjo VDU Užsienio kalbų instituto italų kalbos dėstytojas Stefano M. Lanza. Šioje kategorijoje jis buvo nominuotas kartu su Teisės fakulteto dėstytoju Kęstučiu Vitkausku ir Menų fakulteto dėstytoju Rimantu Plunge.

„Metų kūrybiškiausiu“ dėstytoju pretendavo tapti Užsienio kalbų instituto dėstytoja Nemira Mačianskienė, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojas Kristijonas Jakubsonas ir Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja Teresė Ringailienė. Atsiimdamas nugalėtojo apdovanojimą K. Jakubsonas juokavo, kad galbūt studentai jį išrinko kūrybiškiausiu, nes vieną kartą į paskaitą atėjo vilkėdamas džemperį, ant kurio pavaizduotas vienaragis. „Mažiau scrollinimo, daugiau kūrybiškumo!“ – dėstytojas palinkėjo VDU bendruomenei.

Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja Asta Kazlauskienė, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytoja Kristina Juraitė ir VDU bibliotekininkės buvo nominuotos kaip „Metų pagalba“. Nugalėjo – VDU bibliotekos darbuotojos. Apdovanojimą atsiimti atėjusi Rita Bačėnaitė dėkojo studentams: „Mes jus vertinam kaip savo draugus ir visada labai laukiam.“

Kitą nominaciją – „Metų savanoris“ –  įsteigė Studentų reikalų departamentas. Už daugiausiai savanorystės valandų, skirtų tiek universiteto veikloms, tiek renginiams, šis apdovanojimas atiteko studentei Indrei Baltakytei.

„Metų organizacija“ pretendavo tapti „Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas“, VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ ir VDU krepšinio komanda. Apdovanojimą laimėjo VDU krepšininkai. Atsiimdamas statulėlę, komandos atstovas džiaugėsi, kad universitete tokios organizacijos gali augti.

Socialinių mokslų fakulteto dėstytojas Rytis Pakrosnis, Menų fakulteto dėstytoja Vitalija Truskauskaitė ir Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytoja Asta Gustaitienė pretendavo tapti „Metų humoro jausmu“. Apdovanojimas atiteko Ryčiui Pakrosniui.

„Metų inovatoriaus“ nominacijoje varžėsi Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojas Mindaugas Norkevičius, Užsienio kalbų instituto dėstytoja Vigilija Žiūraitė ir Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojas Justinas Kisieliauskas. Nugalėjo Justinas Kisieliauskas.

Geriausia „Metų paskaita“ pretendavo tapti „Interviu menas ir praktika“ (dėst. Rytis Zemkauskas), „Lyčių psichologija“ (dėst. Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė) ir „Verslininkystė“ (dėst. Osvaldas Stripeikis). Metų paskaita išrinkta „Lyčių psichologija“. Apdovanojimą atsiimdama K. Žardeckaitė-Matulaitienė džiaugėsi, kad po šio kurso studentai ima kitaip, ne pagal išvaizdą, vertinti žmogų ir suvokia, jog kiekvienas esame unikalus ir individualus.

Pagal 2019 m. pavasario semestro „Dėstymo ir studijavimo vertinimo“ apklausos rezultatus išrinktas ir „Metų dėstytojas“. Ja tapo Užsienio kalbų instituto italų kalbos dėstytoja Vitalija Lanza. Jos manymu, šis apdovanojimas skirtas visai VDU bendruomenei: „Lenkiu galvą prieš profesorius, kurie mokė atsakomybės ir disciplinos, lenkiu galvą ir prieš studentus, kurių kritika neleido užmigti, o geras žodis įkvėpė. Lenkiu galvą ir prieš kolegas, iš kurių semiuosi patirties ir išminties.“

Apdovanojimų metu pasirodė atlikėjai Vytenis Danielius ir Isabella, grupė „Begėdžiai“ bei akademinis choras „Vivere Cantus“ (vad. Rolandas Daugėla). Didžiosios salės foje vyko kalėdinės dirbtuvės, fotosesija su Kalėdų seneliu ir įvairūs užsiėmimai.

Skip to content