Aktualiausi jaunimui klausimai – studentų ir Europos Komisijos narės Androulla Vassiliou susitikime

Kaip geriau spręsti jaunimui svarbius aukštojo mokslo efektyvumo, nedarbo, švietimo mainų ir kitus opius klausimus, studentų bendruomenė diskutuos susitikime su Europos Komisijos nare Androulla Vassiliou, kuri yra atsakinga už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę, jaunimą ir sportą.

 Studentų ir komisarės A. Vassiliou diskusija aktualiausiais jaunimui klausimais vyks š.m. rugsėjo 6 d., penktadienį, nuo 10.20 val. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) Mažojoje salėje, Daukanto g. 28.

Pasak renginio organizatorių, viešnia iš Europos Komisijos pasiryžusi konstruktyviam dialogui su aukštųjų mokyklų atstovais ir tikisi iš Lietuvos jaunimo aktyvumo, aštrios pozicijos ir originalių pasiūlymų.

„Europa atsidūrė kryžkelėje. Dabar pats metas pasistūmėti pirmyn, kurti naujoves, diegti reformas ir priimti sudėtingus, bet būtinus sprendimus tam, kad pakeistume valstybių ekonomiką ir stiprintume jų visuomenę. Mūsų požiūris turi būti aiškus: tam, kad išliktume konkurencingi sparčiai kintančiame pasaulyje ir ugdytume rytojaus visuomenę, privalome investuoti į savo tautos žmones, ypač jaunimą – į jų įgūdžius, gebėjimą prisitaikyti prie pokyčių ir kurti naujoves“, – yra pažymėjusi A. Vassiliou.

Diskusijos metu A. Vassiliou daugiausiai dėmesio skirs švietimo, jaunimo nedarbo, „Erasmus+“ programos naujovėms ir kitoms temoms. Komisarė perskaitys įžanginį pranešimą, o didžiąją renginio laiko dalį skirs atsakymams į studentų klausimus ir diskusijoms. Bendrauti su Europos Komisijos nare studentams padės moderatorius, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis.

Susitikimas su komisare A. Vassiliou yra vienas iš keturių renginių, kuriais Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje vykdo įžanginių susitikimų ciklą. Taip ruošiamasi gruodžio 13 d. Vilniaus rotušėje vyksiančiam „Piliečių dialogui“ su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding.

„Piliečių dialogo“ iniciatyva yra skirta pažymėti 2013-uosius – Europos piliečių metus. Per šiuos metus visoje Europoje vykstančiuose renginiuose skatinamas visų lygmenų valdžios, pilietinės visuomenės ir verslo atstovų dialogas apie ES užtikrinamas teises, susidariusios ekonominės situacijos sprendimo būdus ir Europos ateitį.

Daugiau informacijos

Birutė Stanevičienė

Projektų vadovė

UAB „Idea prima“

Skip to content